Naruto Fani 4ever

Sunteti fani Naruto?Ce mai asteptati veniti si va distrati!!

AcasaNarutoCalendarGalerieCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

NaruKara....O poveste...Love it's for free!!!

In jos 
AutorMesaj
Kara
Ninja incepator

Data de inscriere : 21/06/2011
Varsta : 19
Localizare : Mioveni-Arges-Romania

MesajSubiect: NaruKara....O poveste...Love it's for free!!!   Mier Iun 22, 2011 12:19 am

Nu stiu daca postez unde trebuie,insa.....sa stiti si voi ficul e facut de mine! confused

'Era prima zi de vacanta,iar ceasu asta tampit,inca ma enerveaza.........off deasi avea un ciocan...as da in el de iar suna apan cap ...ahhh!
Bun...deci eu eram nervoasa inca din prima clipa de vacanta....cear mai fi putut merge rau??A da...uitasem....afara ploua continu! ~Tiiirrrr~
Suna telefonu!Grozav,acu ce naiba mai e?!...Alerg repede spre el si raspund..era Salkura!'
-Yo Kara,ce faci? (a da, utasem...ios Kara^^)
-Sunt bine Sakura.....Tu?
-S-ok......ei bine...ce planuri ai pentru vacanta?
-Pana acum nimika...de ce ...vrei sami propui ceva?
-Nu chiar...insa Ino organizeaza un party in pijamale la ea acas...vi si tu?
-Poi...cine mai vine?
-Eu,Naruto,Sai,Sasuke,Cara......va fi si Tenten,Neji...Shikamaru.....si cam atat... Ce zici vi?
-Immm....ce sa zic...o sa vin...daca promiti ca vi sa ma iei si pe mine!
-Vin,vin...vin la sase jumate!Sa fi gata
-Voi fi....Pa Sakura-chan...merci de invitatie!
-Nai pentru ce,Kara...mai vorbiim ...Cha!
'Bun bun bun.....acum astami mai lipsea....imi era lene sa ma ridic din pat si Sakura vroia sa mergem la perty!...Bine deci e 18:27.....unde e?'
~Poc,poc~Uraaaaa bate la usa!Ea trebuie sa fie...stiam eu cai asa punctuala!Cat o mai adoooor!.....deschid usa si chici ce!'
-Hay Kara! (era Naruto cun zambet trist)
-Ce faci aici...N-Naruto-kun?Undei Sakura?(numai Naruto mai lipsea)
-Sakura-chan na putut veni sa te ia....ma rugat sa vin eu la tine...si sti tu...nam pututo refuza!
-Aha....(oh Doamne...numi spune ca voi merge cu Naruto prin ploaie la Ino..Ino sta departe!! )
-Ce ami stai,Kara...esti gata nu?Hai sa mergem...sau te frica de ploaie?
-(Adica ce mie?...mie frica de ploaie?..nicio sansa) Nici pomeneala!
-Poi sa te vad!(zice Naruto ironic)
'Ploua puternic ,iar noi aveam decat o umbrele....umbrela lu Naruto....grozav....deci clar voi raci....’
-Kara te simti bine?(intreaba Naruto)
-Da..de ce nu masi simti bine?
-Te vad ca tie frig…sau ceva….(si incearca sa ma ia in brate…oh…ce ero sannin mai e)
-Ce vrei sa faci?Sa ma sugrumi?(si zic asta…in timp ce ma departez de el si ma dau de sub umbrella…)Naruto se departeaza si el de mine…cu capul in jos,dar mai degraba rusinat decat speriat,asa cum eram eu.
Ajungem la Ino si din moment ce eram uda pana la piele….ma lasat sa fac un dus rapid….In timpul asta Naruto nu mai avea rabdare….ce sai faci,doar il chema natura,nu?’
-NARUTOOOOOOOOOOOOO!!!!! (si aici il pocnesc in cap)
‘Bun,deci zic ca pumnul chiar sil merita…adica….cum sa intri in baie cand in baie e cineva?Defapt….cand in baie eram eu!’
Peste putin timp:
-Chiar trebuia sal lovesti asa de tare?(astai TenTen)
-Normal ca trebuia,doar sa se invete minte!!!!(si repede si Sakura infocata)
-Acum ce era sa fac?Oricum fapta e deja comisa si…..pumnul si la luat pe drept(im…..oare de ce ii ia TenTen apararea lui Naruto?Immmm…cred ca se iveste o scanteee,da mai bine tac…)
Se ia brusc curentul….’A..Ce nai….~zic eu foarte speriata~
-Nu va fie teama ….(ne imbuneaza pe toti Ino)E doar…adica…
-Ce e?(zice Saske cu privirea lui aia…nesuferita… bleah)
-Sasukee! (Incearca Cara sal imbuneze cu o privire calda)
-Ho mai,stai calm!Vroiam sa zic ca doar sa luat curentul(Si Ino aprinse lumanarea aia ca si cand,ar fi murit careva…….off) Bun bun bun,deci cine vrea sa plece….e treaba lui nare decat….imi pare rau ca na iesit asa de bine cum vroiati…..
-Ehhh…..mie lene sa ma mai ridic din canapea…..Ino….eu raman(ranjeste Sikamari asa de ironiiiiic cati venea sal pocnesti in mecla)
-Imm….poi Ino…(uite si vocea miorlaitoare a lu Sakura…vaii )….
-Nui nimik Sakura…daca vrei s pleci…..nu ma super
-Da dar totusi………desi sa terminat ploaie…mie teama sa merg pe bezna…..ce zici Sasuke-kun nu ma duci tu pana acasa?(mamaaa…deci abiastept sa vad lupta ce va urma…..parco vad deja…Cara e in coltul din dreapta,iar Sakura in cel din stanga…si imediat incepe …BUUUUUM~ha ha)
-Sakura intreci masura(hai ma…doar ataat…....of…ce sai fac…poate era totusi in toane bune azi..)
-Hia Sakura ..Te duce eu(Se ofera Sai visitor…ah…cat e de…..blah..patetic)Sti Sakura,casa ta e indrum spre casa…(buun deci mai pleaca unu…hi-hi-hi)
-Ok Ok…..eu mai bine mas duce sa vad ce are panoul de control….din gradina…trebuia sa vina curentul deja..ploaie sa terminat!
-Vin eu cu tine Ino!(Astai Shikamaru…aaaaaaa deci acu nui mai e lene sa se dee jos de pe canapea a? im fine….)
-In cazul asta…..eu si Sasuke plecam dupa ceva gustari de la magaziiin!!(ce dulce esti tu Cara,mereu instare sa ma lasi aici singura pentru Sasuke….frumos)
-Offffffff…..Haideti ma…..si ne lasati aici pe mine sip e Naruto…….singuriiiiiiiii?????!!!(mda ce prieteni am si eu….da macar nu ma lasasera singuri…eram totusi cu Naruto…nu?.........ah ce tot spun!)
Si deodata…luminiita!!!!!!
-Hay tuturor……(ce binee…era TenTen..care tocmai venise cu Neji dupa o plimbare……nush unde….dar ce bine ca sau intooors)
-Undes restu?
-Ehee…..si au ramas decat Naruto si Kara…singuri(susoteste TenTen,ca si cand eu nasi fi auzit…sau ce?)
-Mda TenTen ce sa zic…foarte inteligenta esti tu…. Va las pe voi doi aici cu….ma rog….cu kissurile voastre ….merg in dormitor daca aveti vreo treaba cu mine…ma gasiti acolo...
-Bine Bine….(zice Neji lundo deja inbrate pe TenTen)
‘Mda si merg in dormitor unde e Naruto……off……Naruto statea sub raftul de carti….iar carta pe care vroiam eu sa o iau era acolo……bun si nustiu cum mia alunecat mana ……ca am ajuns direct peste Narutio(si am am mai si aterizat…….cu un picior intre ale lui …si cu mana dreapta …mda…si el cu mana stanga pe pieptul meu,si cea dreapta pe fundul meu..…….El ma tinea strans si se uita la mine cu niste ochi mari si albastri…..si eu la el cu o privire calda si induiosatoare…….Intrun moment…..isi ridica capul usor….spre mine si parca intro clipa…buzele lui le atingeau pe ale mele…..usor usor…miam deschis gura..si el la fel si ………prefer sa nu zic continoarea……finca oricum se intelege de la sine…..’
-N-Naruto—k-kun……
-Kara-chan……….eu…..eu doar…..doar ca tu….(si se tot balbaia asa de greu….in timp ce eu imi ghemuiam capul la pieptul lui…)Kara-chan…..(si acum ma saruta pe cap)
-Naruto……sti ce?
-Ce e?
-Fac ce vrei tu,dar san u le spui celorlalti ce sa intamplat,da….
-Stai linistita ca naveam degand…
‘Bun bun bun…..deci nu puteam merge in sufragere …acolo erau TenTen si Neji…si credetima nu vreti sa stiti ce faceau ei acolo..caci se auzea un zgomot….de…..mda……si neam hotarat sa facem ca Shikamaru sis a ne fie lene san e mai ridicam…..In timp ce noi motaiam…..SaiSaku…erau demult un cuplu……’
-Sakura-chan…tie fig?(zice Sai incercand sa se apropie de Sakura sis a o ia in brate…)
-Da…..chiar imi e putin frig…..(si Sakura ii sari de gat lui Sai….oarecum disperata….)
Asa da asta nu e tot….ma era si SasuCara si ShikaIno…..ei oare ce faceau
In gradina……Ino era sa cada …in timp ce Shikamaru state pe balansoar…..si a prinso fix in poale….mantreb oare cea urmat……da nu va spun decat ce am aflat si eu….Kiss Kiss…….da cum il stiu pe Shikamaru…a fost mai mult deatat…..
SasuCara…mda..ceva mai complicat…dar sau intors cu mancare…cea ce e bine!!! Very Happy
Asa sa intamplat….sa intaqmplat ca intro singura noapte….10 copii sa se uneasca la un loc sis a trige in gura mare :LOVE IT’S FOR FREE!! :p
Si asta doar fiinca…nus de ce ,…..da ma rog….cha cha!!!!! ^^

Sper ca va plache^^ cherry
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Hinata96
Hokage

Data de inscriere : 23/07/2010
Varsta : 22
Localizare : Braila

MesajSubiect: Re: NaruKara....O poveste...Love it's for free!!!   Joi Iul 07, 2011 7:47 pm

ai postat unde trebuie si as avea ceva de zis la ficul tau: ideea este buna dar nu mai exagera cu punctele de suspensie si incearca sa pui mai multa descriere.
Este doar o sugestie,tu faci ce vrei Very Happy

NaruKara....O poveste...Love it's for free!!!
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Poveste fara sfarsit...
» Povesti la ceas de seara
» Dimineti cu aroma de cafea
» Kirigami si felicitari 3D pop-up
» Song Il Gook (송일국)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fani 4ever  :: Fan Fictions-
Mergi direct la: